Naujienos + LVK įvykių retrospektyva

LVK įvykių retrospektyva

2003 05 24–28. LVK sekretoriato informacija apie Europos vyskupų konferencijų generalinių sekretorių susitikimą Berlyne

2003 m. gegužės 24–28 d. Berlyne vyko Europos vyskupų konferencijų generalinių sekretorių susitikimas, kurį organizavo Europos vyskupų konferencijų taryba (CCEE). Gegužės 25 dieną buvo paskelbtas pareiškimas, kuriame, be kita ko, sakoma:

„Gyvai aptarinėtas santykis su žiniasklaida. Bažnyčia ir žiniasklaida paklūsta labai skirtingoms taisyklėms: žiniasklaidai rūpi tai, kas vyksta dabar, Bažnyčiai būdinga amžinybės 'ramybė'; žiniasklaida trokšta visiško skaidrumo, Bažnyčiai reikia diskretiškumo; žiniasklaida visada ieško naujybių, Bažnyčia tą pačią žinią kartoja jau du tūkstančius metų. Nepaisant to, subtilus dialogas esmingai būtinas: jų susitikimą palengvina asmeniniai ryšiai ir tinkamas (tiek žurnalistų, tiek Bažnyčios narių) ugdymas. Žmonių susitikimas bei tarpusavio pažinimas teikia labai teigiamų patirčių“.

Pareiškime taip pat teigiama, kad ne mažiau gyvai diskutuota dėl Europos Sąjungos, jos išplėtimo bei Konstitucijos projekto redagavimo proceso. Anot pareiškimo autorių, vyskupų konferencijos teigiamai įvertino 51 straipsnyje pateiktus pasiūlymus dėl Bažnyčių statuso ir vaidmens. „Lygiai toks pat svarbus būtų koks nors religinių ir krikščioniškųjų šaknų ar Transcendencijos paminėjimas sutarties preambulėje“, – rašoma pareiškime.

Lietuvos Vyskupų Konferencija LVK Naujienos LVK įvykių retrospektyva