LVK įvykių retrospektyva

Pasirodė Katalikų žinynas 2019

KŽ 2019

Lietuvos vyskupų konferencija ir „Katalikų pasaulio leidiniai“ išleido Katalikų žinyną 2019, kuriame - svarbiausia informacija apie pagrindines visuotinės katalikų Bažnyčios ir katalikų Bažnyčios Lietuvoje institucijas, vienuolijas, katalikiškas organizacijas, įstaigas, katalikų Bažnyčią kaimyninėse šalyse.
Dokumentas apie žmogiškąją brolybę dėl pasaulinės taikos ir taikaus sambūvio pasaulyje Šv. Tėvas Pranciškus trokšta, kad visame pasaulyje tikintieji būtų kuo išsamiau supažindinami su Dokumentu apie žmogiškąją brolybę dėl pasaulinės taikos ir taikaus sambūvio pasaulyje, kurį Popiežius ir Didysis Al-Azhar imamas pasirašė Abu Dhabi 2019 m. vasario 4 d. Per Apaštalinę nunciatūrą apie tai informavo Popiežiškoji tarpreliginio dialogo taryba. LVK dalijasi šio svarbaus dokumento vertimu į lietuvių kalbą.
Informacinis pranešimas apie Lietuvos vyskupų konferencijos 2019 m. kovo 7-8 d. plenarinį posėdį Lietuvos vyskupų konferencijos vicepirmininku ir Liturgijos komisijos pirmininku išrinktas Vilkaviškio vyskupas R. Norvila.
Pranešimas Šventasis Tėvas Pranciškus priėmė Jo Ekscelencijos Liongino Virbalo SJ atsistatydinimą iš Kauno arkivyskupijos ganytojo pareigų. Tuo pat metu Popiežius paskyrė šios arkivyskupijos Apaštaliniu Administratoriumi Jo Ekscelenciją vyskupą Algirdą Jurevičių, iki šiol ėjusį Kauno arkivyskupijos vyskupo augziliaro pareigas.
Laiškas Maldos už pasaulio lietuvius dienai Brangūs lietuviai, jau šeštus metus kovo mėnesio pirmąjį sekmadienį meldžiamės už lietuvius, gyvenančius visame pasaulyje. Šiuos metus Seimas paskelbė Pasaulio lietuvių metais, tad 2019 m. ypač kviečiame melstis už gausias, iniciatyvias ir aktyvias lietuvių bendruomenes.
Popiežiaus Pranciškaus žinia 2019 m. gavėniai „Kūrinija su ilgesiu laukia, kada bus apreikšti Dievo vaikai“ (Rom 8, 19)
Arkivyskupas G. Grušas: net ir vienas išnaudojimo atvejis yra per daug 2019 m. vasario 25 d. Lietuvos vyskupų konferencijos (LVK) pranešimas spaudai
Arkivyskupas G. Grušas po susitikimo su išnaudojimo aukomis: Bažnyčia turi būti pasiruošusi padėti

Prieš pasaulinį susitikimą, skirtą nepilnamečių apsaugai bažnytinėje aplinkoje, Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas, arkivyskupas Gintaras Grušas susitiko su išnaudojimo aukomis. Penktadienį Vatikane paskelbtas vaizdo įrašas anglų kalba su LVK pirmininko arkivyskupo G. Grušo liudijimu.
Pasauliniame forume dėl nepilnamečių apsaugos Bažnyčioje Lietuvai atstovauja LVK pirmininkas arkivyskupas G. Grušas Vatikane prasidėjo vyskupų konferencijų pirmininkų, vienuolijų ir Romos Kurijos vyresniųjų susitikimas, skirtas nepilnamečių apsaugai bažnytinėje aplinkoje, kuriame dalyvauja ir Lietuvos vyskupų konferencijos (LVK) pirmininkas, arkivyskupas Gintaras Grušas.
Informacinis pranešimas apie Lietuvos vyskupų konferencijos 2019 m. sausio 8 d. plenarinį posėdį Lietuva gyvai prisimena šv. Tėvo Pranciškaus vizitą į mūsų šalį praėjusių metų rugsėjo mėnesį. Norima permąstyti ir įgyvendinti vizito metu Popiežiaus išsakytas mintis bei palinkėjimus, tad gimsta įvairios iniciatyvos, padedančios įgyvendinti šį norą. Vienas iš įgyvendintų sumanymų - arkivysk. L. Virbalo ganytojams pristatyta pastoracinė iniciatyva Keliauti su Popiežiumi. Tai – dvylika trumpų vaizdo medžiagos rinkinėlių, iliustruojančių šv. Tėvo kelionę Lietuvoje.
LIETUVOS VYSKUPŲ KONFERENCIJOS SEKRETORIATO INFORMACIJA Nuo 2019 m. sausio 1 d. Lietuvos vyskupų konferencijos atstove spaudai pradės dirbti Ieva Urbonaitė-Vainienė.
LIETUVOS VYSKUPŲ ADVENTINIS LAIŠKAS Kasmetinis advento palydovas Jonas Krikštytojas kviečia: „Taisykite Viešpačiui kelią! Ištiesinkite jam takus! Kreivi takai taps tiesūs, o duobėti – išlyginti“ (Lk 3, 4–5).